Руска боксьорка била вариант за националния

Победителката на „Странджа“ Елмира Азизова е готова да се бие за страната ни

Боксът ни се е разминал с натурализирането на рускиня, научи „Мач Телеграф“. Става въпрос за 33-годишната сега Елмира Азизова. Боксьорката от Казан е позната у нас най-вече заради представянето си на юбилейния 70-и турнир „Странджа“. Тогава тя победи в категория до 69 г., а за големия трофей от най-старата боксова надпревара в Европа бе класирана като втора подгласничка на българската звезда Станимира Петрова.

Тогава световната ни и двукратна европейска шампионка спечели третата Купа „Странджа“ в кариерата си. Елмира се върнала у нас преди няколко месеца и била готова да се бие за страната ни, но изведнъж се появили административни пречки за натурализирането ни. Тя се е занимавала също така с карате и кикбокс. Преди да блесне на „Странджа“, от боксовите първенства на Русия печели сребро и три бронзови медала. Освен при 69-килограмовите гордостта на Татарстан се е качвала на ринга и в категория до 75.