Успешен старт на годината за Иван Алипиев и Лойола

Иван Алипиев и Лойола Меримаунт поставиха успешно начало на новата календарна година. Българинът и неговите съотборници извоюваха четвърта поредна и общо шеста победа в колежанското първенство на САЩ. Баскетболистите на Стан Джонсън отказаха Сан Франциско Юнивърсити с 68:60 в мач, изигран в "Герстен Павилион", Лос Анжелис.

По този начин „лъвовете“ стартираха с успех своето участие в конференцията West Coast. Следващата среща за Алипиев и компания е на 17 януари (неделя), когато ще гостуват на Пасифик Юнивърсити.

Домакините взеха нещата в свои ръце още в началото на мача и на полувремето се оттеглиха в съблекалнята при 44-35. След паузата гостите успяха да се докопат до равенството, но Лойола отново увеличи оборотите и това стигна за победата.

Алипиев влезе от пейката и се задържа в игра 21 минути. За това време крилото записа 4 точки, 5 борби, 1 асистенция и 3 чадъра. При стрелбата си бившият младежки национал бе 2/2 от средно разстояние.
Илай Скот регистрира 20 точки и 10 борби за „лъвовете“. Кели Лупепе реализира 19, Демийн Дъглас отбеляза 10.
Халил Шабаз наниза 16 точки за гостите, Джамари Буей добави 12 и 6 борби.