Валенсия спря пропадането с успех над Валядолид (видео)

Валенсия спря "черната" си серия от 8 поредни мача без победа в Ла Лига. "Прилепите" се върнаха на победния път, след като измъкнаха минимален успех с 1:0 в гостуването си на Валядолид от 18-ия кръг. Героят в мача бе Карлос Солер, който отбеляза единственото попадение. Той се разписа с красив гол в 76-ата минута и донесе трите точки на своя тим.

Първата част започна с шанс за домакините. Още в 3-ата минута Роке Меса стреля опасно покрай вратата.

След това обаче Валенсия доминираше и пропусна няколко добри възможности. В 10-ата минута Хосе Гая стреля от воле над вратата. Минута по-късно Максимилиано Лопес имаше добър шанс, но изстрелът му бе неточен. В 16-ата минута и Денис Черишев отправи много хубав шут, но и вратарят Жорди Масим направи блестящо спасяване.

Гостите бяха най-близо до гола в 32-ата минута, когато удар на Гая се отби от гредата. В 42-ата минута той имаше още една възможност, но този и път стреля неточно.

Втората част далеч не бе толкова интригуваща. Валенсия имаше нелош шанс от фаул В 64-ата минута, но Канг-Ин Лий не успя да намери очертанията на вратата.

В 76-ата минута гостите обаче най-накрая намериха пътя към гола. Карлос Солер получи на ъгъла на наказателното поле и със страхотен изстрел отбеляза красиво попадение за 0:1.

Да края домакините опитаха да се върнат в мача, но без успех. За сметка на това гостите вкараха втори гол в 87-ата минута, който обаче не бе зачетен заради засада след разглеждане с ВАР. В добавеното време пък гредата помогна на "Прилепите" след изстрел с глава на Сержи Гуардиола.

Все пак Валенсия си тръгна с трите точки и вече има 19 в актива си, като излезе на 13-ото място в таблицата. Валядолид пък падна до 16-ото място с 18 точки.