Валенсия спря пропадането с успех над Валядолид (видео)

10 януари 2021 | 23:57 - Обновена
  • копирано
  • 2
Валенсия спря "черната" си серия от 8 поредни мача без победа в Ла Лига. "Прилепите" се върнаха на победния път, след като измъкнаха минимален успех с 1:0 в гостуването си на Валядолид от 18-ия кръг. Героят в мача бе Карлос Солер, който отбеляза единственото попадение. Той се разписа с красив гол в 76-ата минута и донесе трите точки на своя тим.

Първата част започна с шанс за домакините. Още в 3-ата минута Роке Меса стреля опасно покрай вратата.

След това обаче Валенсия доминираше и пропусна няколко добри възможности. В 10-ата минута Хосе Гая стреля от воле над вратата. Минута по-късно Максимилиано Лопес имаше добър шанс, но изстрелът му бе неточен. В 16-ата минута и Денис Черишев отправи много хубав шут, но и вратарят Жорди Масим направи блестящо спасяване.

Гостите бяха най-близо до гола в 32-ата минута, когато удар на Гая се отби от гредата. В 42-ата минута той имаше още една възможност, но този и път стреля неточно.

Втората част далеч не бе толкова интригуваща. Валенсия имаше нелош шанс от фаул В 64-ата минута, но Канг-Ин Лий не успя да намери очертанията на вратата.

В 76-ата минута гостите обаче най-накрая намериха пътя към гола. Карлос Солер получи на ъгъла на наказателното поле и със страхотен изстрел отбеляза красиво попадение за 0:1.

Да края домакините опитаха да се върнат в мача, но без успех. За сметка на това гостите вкараха втори гол в 87-ата минута, който обаче не бе зачетен заради засада след разглеждане с ВАР. В добавеното време пък гредата помогна на "Прилепите" след изстрел с глава на Сержи Гуардиола.

Все пак Валенсия си тръгна с трите точки и вече има 19 в актива си, като излезе на 13-ото място в таблицата. Валядолид пък падна до 16-ото място с 18 точки.

Жорди Масип Жорди Масип1 Хауме1 Хауме
Luis Jesus Perez Maqueda Luis Jesus Perez Maqueda2 Thierry Correia2 Thierry Correia
Фабиан Ореяна Фабиан Ореяна12
90' Даниел Вас  Даниел Васизлиза
Рубен Алкарасвлиза Рубен Алкарас
76' Карлос Солер  Карлос Солергол
73' Канг-Ин Лий  Канг-Ин Лийизлиза
Мануел Вайехо  Мануел Вайеховлиза
Kike Perezизлиза Kike Perez  70'
Пабло Ервиасвлиза Пабло Ервиас
Тони Суаресизлиза Тони Суарес
Оскар Плановлиза Оскар Плано
58' Карлос Солер  Карлос Солержълт картон