Льовен с Малинов победи и изпревари Андерлехт

Тимът на Льовен постигна ценна победа с 1:0 над гранда Андерлехт в сблъсъка между двата тима от 20-ия кръг на първенството на Белгия. Като титуляр за домакините започна българският национал Кристиан Малинов, който бе заменен в 77-ата минута от Епия.

Единственият гол в срещата падна в 78-ата минута от дузпа. Матийо Мертенс нахлу на скорост в наказателното поле и бе спънат, а съдията посочи бялата точка. Тома Анри изпълни без грешка наказателния удар и донесе успеха на своя тим с 1:0.

С тази победа Льовен се изравни по точки с Андерлехт, като и двата тима имат по 32. Възпитаниците на Марк Брайс обаче изпревариха своя съперник заради по-добрите си показатели и заемат 4-ото място, докато Андерлехт вече е 5-и. Водач в таблицата е Брюж с 40 точки.