Аякс и ПСВ Айндховен си спретнаха зрелищно реми (видео)

Голямото дерби на Нидерландия между Аякс и ПСВ Айндховен не излъчи победител. Двата тима се изправиха един срещу друг днес на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, а срещата завърши при резултат 2:2.

Гостите взеха преднина от два гола още до средата на първото полувреме след два точни изстрела на Еран Захави. Израелецът откри резултата още във 2-ата минута, след като получи страхотен пас с пета от Донейл Мален и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 0:1.

В 21-ата минута отново Захави удвои. Мален нахлу в наказателното поле и върна към израелеца, който от движение вкара за 0:2.

Аякс обаче успя да се окопити от шока и върна едно попадение преди края на първото полувреме. В 40-ата минута Душан Тадич центрира по земя отляво и Куинси Промес засече във вратата за 1:2.

В 50-ата минута домакините можеха да изравнят, но попадение на Себастиан Алер бе отменено заради засада.

Равенството все пак бе постигнато в 65-ата минута. Антони бе намерен около точката на дузпата, обърна се и стреля във врата за крайното 2:2.

Така статуквото на върха в класирането в Ередивизий се запази. Аякс остава начело с 35 точки, а ПСВ е плътно зад гърба му с 34 точки. На третата позиция пък е Фейенорд с 32 точки.