Фиорентина най-после записа победа на "Артемио Франки" (видео)

Отборът на Фиорентина записа минимална победа с 1:0 при домакинството си на Каляри от 17-ия кръг на Серия "А" и така постигна първи шампионатен успех на "Артемио Франки" от 25 октомври насам.

В 25-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на "виолетовите" за фаул на Кристиан Олива срещу Душан Влахович. Последва преглеждане чрез ВАР, което показа, че нападателят всъщност е изритал халфа на гостите и така решението за наказателен удар беше отменено. В 37-ата минута реферът посочи бялата точка в полза на гостите след нарушение на Игор Жулио срещу Жоао Педро. Именно капитанът на сардинци изпълни дузпата, но Бартломей Драговски спаси неговия удар. В 72-ата минута  Влахович отбеляза единственото попадение в мача след асистенция на Хосе Кайехон.

Така Фиорентина се изкачи на 12-ата позиция в класирането, събирайки 18 точки в актива си, а Каляри остава 16-и с 14 спечелени пункта.