Магията на Купата нe засегна Тотнъм

Магията на Купата на Англия не се пренесе на двубоя на Тотнъм от третия кръг на турнира. "Шпорите" победиха аматьорския Марин с 5:0 като гост и продължават напред. Жозе Моуриньо пусна резервите, но въпреки това тимът му бе прекалено силен.

Двубоят се превърна в исторически, тъй като Марин се намира 160 места под Тотнъм в стълбата на английския футбол и това е най-голямата разлика между два отбора в историята на ФА Къп. На срещата нямаше зрители, но над 30 000 привърженици си купиха виртуални билети, за да подкрепят закъсалия финасово клуб.

Карлос Винисиус се отчете с хеттрик още през първото полувреме. Лукас Моура се разписа след великолепно изпълнение на фаул, а 16-годишният Алфи Дивайн, който влезе като резерва, отбеляза първия си гол за клуба.
Играчите на Марин, който е в осмото ниво на английския футбол, игра с дух и дори удари греда при 0:0. Домакините удържаха съперника 24 минути, но след това разликата в класите си каза думата.