Ювентус потрепери, но измъкна успех срещу десетима от Сасуоло (видео)

Отборът на Ювентус записа трудна домакинска победа с 3:1 като домакин на Сасуоло в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Попаденията за "бианконерите" отбелязаха Данило (50'), Аарън Рамзи (82') и Кристиано Роналдо (90+2'), а точен за "неровердите" беше Грегоар Дефрел (58'). Гостите изиграха цялото второ полувреме с човек по-малко на терена след червения картон на Педро Обианг (45+1').

Андреа Пирло беше направил три промени в своя състав след победата с 3:1 в дербито с Милан. Матайс де Лихт е заразен с коронавирус и така неговото място в защита беше заето от Мерих Демирал. В халфовата линия пък се появиха Артур и Уестън Маккени. В атака отново играеше тандемът, съставен от Пауло Дибала и Роналдо. Гостите бяха подредени в 4-2-3-1 с Франческо Капуто като нападател. Той беше подпомаган от Дефрел, Филип Джуричич и Амед Траоре.

Още във втората минута Траоре пробва изстрел, който рикошира и излезе в корнер. В осмата Роналдо нанесе удар с глава, но топката прелетя над вратата. В 11-ата Джанлука Фработа пробва силен шут, който беше отклонен от Андреа Консили в корнер. В 19-ата Маккени беше принудително заменен от Аарън Рамзи. В 43-ата контузеният Пауло Дибала отстъпи мястото си на Деян Кулушевски.

В добавеното време на първата част Обианг получи червен картон за остро влизане в краката на Федерико Киеза, като съдията си помогна с ВАР, за да вземе това решение. Домакините веднага се опитаха да се възползват от численото си превъзходство, но първо Роналдо не успя да достигне до топката, за да я прати в опразнената врата, а малко след това Консили излезе неразчетено, за да пресрещне Рамзи, който подаде на Кулушевски, чийто удар се оказа неточен.
"Бианконерите" поведоха в резултата в 50-ата минута след топовен шут на Данило от голямо разстояние. Бразилецът се разписа и в предишния мач срещу този съперник. В 58-ата Траоре намери в наказателното поле Дефрел, който се промуши между Леонардо Бонучи и Демирал и изравни за "неровердите". В 65-ата Роналдо беше изведен на добра позиция, като португалецът падна след сблъсък с Консили, но съдията не отсъди дузпа. Две минути след това изстрел по земя на Киеза се удари във външната страна на близката греда и излезе в аут.
В 70-ата резервата Адриен Рабио нанесе удар с глава след корнер, но топката мина над вратата. Минута по-късно Роналдо пробва далечен шут по земя, който не затрудни Консили. В 74-ата пред нападателя се откри отличен шанс за гол, но вратарят отново улови топката след неговия неубедителен удар. В 82-ата Рамзи върна преднината на домакините, след като засече пас на Фработа. Две минути по-късно резервата Брайън Одей не успя да възстанови равенството. Вместо това, Роналдо оформи крайното 3:1 в последните секунди на двубоя. Това беше гол номер 759 в кариерата на португалеца и така според някои статистици той изравни Йозеф Бицан като голмайстор номер 1 в историята на футбола.

След третата си поредна победа през новата година Ювентус остава на четвъртата позиция в класирането с актив от 33 точки, като стопи част от изоставането си от втория Интер (37 т.) и третия Рома (34 т.). Сасуоло пък е седми с 29 спечелени пункта след едва втората си загуба като гост през сезона.

ЮВЕНТУС - САСУОЛО 3:1

1:0 Данило (50')
1:1 Дефрел (58')
2:1 Рамзи (82')
3:1 Роналдо (90+2')