Италия

Ювентус потрепери, но измъкна успех срещу десетима от Сасуоло (видео)

10 януари 2021 | 23:44 - Обновена

Отборът на Ювентус записа трудна домакинска победа с 3:1 като домакин на Сасуоло в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Попаденията за "бианконерите" отбелязаха Данило (50'), Аарън Рамзи (82') и Кристиано Роналдо (90+2'), а точен за "неровердите" беше Грегоар Дефрел (58'). Гостите изиграха цялото второ полувреме с човек по-малко на терена след червения картон на Педро Обианг (45+1').

Андреа Пирло беше направил три промени в своя състав след победата с 3:1 в дербито с Милан. Матайс де Лихт е заразен с коронавирус и така неговото място в защита беше заето от Мерих Демирал. В халфовата линия пък се появиха Артур и Уестън Маккени. В атака отново играеше тандемът, съставен от Пауло Дибала и Роналдо. Гостите бяха подредени в 4-2-3-1 с Франческо Капуто като нападател. Той беше подпомаган от Дефрел, Филип Джуричич и Амед Траоре.

Още във втората минута Траоре пробва изстрел, който рикошира и излезе в корнер. В осмата Роналдо нанесе удар с глава, но топката прелетя над вратата. В 11-ата Джанлука Фработа пробва силен шут, който беше отклонен от Андреа Консили в корнер. В 19-ата Маккени беше принудително заменен от Аарън Рамзи. В 43-ата контузеният Пауло Дибала отстъпи мястото си на Деян Кулушевски.

В добавеното време на първата част Обианг получи червен картон за остро влизане в краката на Федерико Киеза, като съдията си помогна с ВАР, за да вземе това решение. Домакините веднага се опитаха да се възползват от численото си превъзходство, но първо Роналдо не успя да достигне до топката, за да я прати в опразнената врата, а малко след това Консили излезе неразчетено, за да пресрещне Рамзи, който подаде на Кулушевски, чийто удар се оказа неточен. "Бианконерите" поведоха в резултата в 50-ата минута след топовен шут на Данило от голямо разстояние. Бразилецът се разписа и в предишния мач срещу този съперник. В 58-ата Траоре намери в наказателното поле Дефрел, който се промуши между Леонардо Бонучи и Демирал и изравни за "неровердите". В 65-ата Роналдо беше изведен на добра позиция, като португалецът падна след сблъсък с Консили, но съдията не отсъди дузпа. Две минути след това изстрел по земя на Киеза се удари във външната страна на близката греда и излезе в аут. В 70-ата резервата Адриен Рабио нанесе удар с глава след корнер, но топката мина над вратата. Минута по-късно Роналдо пробва далечен шут по земя, който не затрудни Консили. В 74-ата пред нападателя се откри отличен шанс за гол, но вратарят отново улови топката след неговия неубедителен удар. В 82-ата Рамзи върна преднината на домакините, след като засече пас на Фработа. Две минути по-късно резервата Брайън Одей не успя да възстанови равенството. Вместо това, Роналдо оформи крайното 3:1 в последните секунди на двубоя. Това беше гол номер 759 в кариерата на португалеца и така според някои статистици той изравни Йозеф Бицан като голмайстор номер 1 в историята на футбола.

След третата си поредна победа през новата година Ювентус остава на четвъртата позиция в класирането с актив от 33 точки, като стопи част от изоставането си от втория Интер (37 т.) и третия Рома (34 т.). Сасуоло пък е седми с 29 спечелени пункта след едва втората си загуба като гост през сезона.

ЮВЕНТУС - САСУОЛО 3:1

1:0 Данило (50')
1:1 Дефрел (58')
2:1 Рамзи (82')
3:1 Роналдо (90+2')

Ювентус:
Шчесни, Данило, Бонучи, Демирал, Фработа, Киеза, Бентанкур, Артур, Маккени, Дибала, Роналдо

Сасуоло: Консили, Мюлдур, Кирикеш, Ферари, Кириакопулос, Обианг, Локатели, Дефрел, Джуричич, Траоре, Капуто

Кристиано Роналдогол Кристиано Роналдо  90'
87' Влад Кирикеш  Влад Кирикешизлиза
Деян Кулушевскижълт картон Деян Кулушевски  79'
73' Мерт Мюлдур  Мерт Мюлдуризлиза
Брайън Одей  Брайън Одейвлиза
Джанлука Фработажълт картон Джанлука Фработа  71'
67' Грегоар Дефрел  Грегоар Дефрелизлиза
Джереми Бога  Джереми Богавлиза
58' Грегоар Дефрел  Грегоар Дефрелгол
Данилогол Данило  50'
Родриго Бентанкуризлиза Родриго Бентанкур  46' Франческо Капуто  Франческо Капутоизлиза
Адриен Рабиовлиза Адриен Рабио  Джереми Толян  Джереми Толянвлиза
Филип Джуричич  Филип Джуричичизлиза
Максим Лопес  Максим Лопесвлиза
45' Педро Обианг  Педро Обиангчервен картон
Пауло Дибалаизлиза Пауло Дибала  42'
Деян Кулушевскивлиза Деян Кулушевски
Родриго Бентанкуржълт картон Родриго Бентанкур  35'
Уестън Маккениизлиза Уестън Маккени  19'
Аарън Рамзивлиза Аарън Рамзи
17' Джан Марко Ферари  Джан Марко Ферарижълт картон