Серията на Рейнджърс продължи

Рейнджърс продължи отличното си представяне и записа 15-а поредна победа в първенството. Отборът на Стивън Джерард спечели с 2:1 гостуването си на Абърдийн и в момента има 22 точки преднина пред Селтик. "Детелините", които играят мача си от този кръг утре, са изиграли 4 срещи по-малко.

И двата отбора имаха своите шансове в началото. Абърдийн се спряваше с предизвикателството, но в 26-ата минута остана с човек по-малко. Райън Хеджис повали Алфредо Морелос в наказателното поле и бе изгонен. Джеймс Таверние обаче пропусна отсъдената дузпа.

Морелос откри резултата малко по-късно. Колумбиецът удвои аванса на гостите в началото на второто полувреме. Кенеди върна едно попадение в 67-ата минута. С изтичане на минутите Рейнджърс изглеждаше уморен и въпреки численото си преимущество, съперникът играеше повече с топката. Абърдийн обаче не стигна до сериозни опасности.