Наполи изтръгна победа срещу Удинезе с гол в края (видео)

Отборът на Наполи постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Удинезе от 17-ия кръг на Серия "А". Така "партенопеите" записаха десети пореден мач без загуба срещу този противник.

В 15-ата минута капитанът на неаполитанците Лоренцо Инсиние откри резултата с точно изпълнена дузпа за фаул на Кевин Бонифаци срещу Ървинг Лозано. В 27-ата минута Амир Рахмани се опита да върне топката към Алекс Мерет, но Кевин Лазаня пресече паса и изравни за фриуалните. Гостите обаче стигнаха до победно попадение в 90-ата минута, когато резервата Марио Руи центрира от фаул, а Тиемуе Бакайоко с глава прати топката в противниковата мрежа. И двата отбора можеха да вкарат повече голове, но блестящите намеси на двамата вратари не позволиха това да се случи.

Наполи е 5-и в класирането с актив от 31 точки, а Удинезе в шести пореден мач не записа успех и така остава 13-и с 16 спечелени пункта.