Тим от четвърта дивизия изхвърли Лийдс (видео)

Четвъртодивизионният Кроули Таун пренаписа историята си. Тимът от Втора лига поднесе една от сензациите на третия кръг на ФА Къп, след като отнесе Лийдс с 3:0. Тимът на Джом Йемс реализира и трите гола след почивката и отпразнува знаменитото си представяне.

Ник Царула, който играеше седмия си мач в професионалния футбол, откри резултата след фантастичен индивидуален пробив в 50-ата минута. Вратарят на Лийдс Кико Касийя допусна грешка, което позволи на Ашли Надесан да удвои аванса на домакините малко след откриването на резултата. Джордан Тъниклиф отбеляза третото попадение, а Кроули можеше да спечели и с по-голяма разлика.

62 места делят двата отбора в стълбата на английския футбол, но днес това не си личеше на терена. Марсело Биелса бе направил седем промени в тима си и това се отрази. Първото полувреме бе равностойно, но през втората част Кроули доминираше.

Бристол Сити също се класира за четвъртия кръг, след като победи Портсмут с 2:1. Барнзли спечели с 2:0 срещу четвъртодивизионния Транмиър с голове през второто полувреме.