Тим от четвърта дивизия изхвърли Лийдс (видео)

10 януари 2021 | 17:38 - Обновена
  • копирано
  • 5
Четвъртодивизионният Кроули Таун пренаписа историята си. Тимът от Втора лига поднесе една от сензациите на третия кръг на ФА Къп, след като отнесе Лийдс с 3:0. Тимът на Джом Йемс реализира и трите гола след почивката и отпразнува знаменитото си представяне.

Ник Царула, който играеше седмия си мач в професионалния футбол, откри резултата след фантастичен индивидуален пробив в 50-ата минута. Вратарят на Лийдс Кико Касийя допусна грешка, което позволи на Ашли Надесан да удвои аванса на домакините малко след откриването на резултата. Джордан Тъниклиф отбеляза третото попадение, а Кроули можеше да спечели и с по-голяма разлика.

62 места делят двата отбора в стълбата на английския футбол, но днес това не си личеше на терена. Марсело Биелса бе направил седем промени в тима си и това се отрази. Първото полувреме бе равностойно, но през втората част Кроули доминираше.

Бристол Сити също се класира за четвъртия кръг, след като победи Портсмут с 2:1. Барнзли спечели с 2:0 срещу четвъртодивизионния Транмиър с голове през второто полувреме.