Челси не срещна съпротива от Моркамб, Вернер и Хаверц се разписаха

10 януари 2021 | 17:30 - Обновена
  • копирано
  • 4

Челси постигна напълно заслужена и до голяма степен спокойна победа в домакинството си на Моркамб с 4:0 в мач от третия кръг на Купата на Англия. Головете паднаха благодарение на Маунт (18-а минута) и Вернер (44-а минута) през първото и Хъдсън Одой (49-ата) и Хаверц (85-ата) през второто полувреме. Тимът от Лига 2 за пореден път не успя да преодолее това стъпало в турнира, което никога не е било преодолявано в 100-годишната история на клуба.

Изненадващо първото положение в срещата дойде за гостите в 12-ата, когато опит за центриране на Джордън Слю отдясно полетя изненадващо към опразнената от Кепа Арисабалага врата, но стражът направи крачка назад и “закова” топката на голлинията. Това бе и мач номер 100 на испанеца с фланелката на лондончани, който той успя да ознаменува и с чиста мрежа.

18-ата минута Челси поведе след попадение на Мейсън Маунт. Хъдсън-Одой получи на левия фланг, след това подаде към своя съотборник, а Маунт, който се намираше на няколко метра пред дъгата на наказателното поле, прати неспасяемо топката в десни ъгъл на вратаря на гостите.

44-ата минута лондончани успяха да удвоят своята преднина. Хаким Зиеш напредна отлично отдясно, центрира към Кай Хаверц, а бившият играч на Леверкузен подаде с глава успоредно на голлинията към своя сънародник Тимо Вернер и за него не бе проблем да отбележи от няколко метра.

Второто полувреме започна по същия начин, както завърши първото. Още в 49-ата минута Зиеш прати прекрасен пас зад гърба на защитата на "скаридите", където притичалия Калъм Хъдсън-Одой овладя перфектно и отбеляза необезпокояван.

Четвъртото попадение падна едва в 85-ата минута, когато Сезар Аспиликуета напредна по десния фланг, а Хаверц се вклини между двамата централни защитници и отбеляза с глава, което бе и последното по-интересно положение в срещата.