Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Херта (Берлин) капитулира срещу новак

Херта (Берлин) понесе нов удар по амбициите да се превърне във фактор в Бундеслигата, след като загуби в последния двубой от 15-ия кръг. Този път “старата дама” беше надиграна от новака Арминия (Билефелд) с 1:0 като гост след попадение на Рейнхолд Ябо в 64-ата минута. Столичани имат само една победа в последните си пет мача за първенство и са на 5 точки от опасна зона.

Футболистите на Бруно Лабадия направиха сравнително добро първо полувреме, в което изглеждаха по-опасният отбор. В 38-ата минута домакините за малко да получат право да изпълнят дузпа, но след 3-минутна консултация с ВАР главният съдия прецени, че нарушение няма.

През втората част обаче играчите на Арминия показаха повече характер и заслужено триумфираха. В 49-ата Серхио Кордова пропусна от няколко метра, шутирайки точно до гредата.

В 64-ата обаче Ябо се оказа находчив и заби хубав гол за 1:0.

След още шест минути шут на Ритцу Доан разтресе едната греда на вратата на Херта.
Чак към края гостите увеличиха присъствието си в наказателното поле на домакините и в 85-ата Кшищоф Пьонтек успя да изстреля кълбото в мрежата, но попадението правилно не беше зачетено заради игра с ръка на поляка.
С тези три точки на сметката си Арминия задмина Кьолн и е точно над чертата.