Пиоли: Не съм изненадан от това представяне, очаквах такава реакция

Милан си върна самочувствието с победа над Торино (видео)

Наставникът на Милан Стефано Пиоли заяви, че представянето на неговия отбор при победата с 2:0 над Торино не го е изненадало, като е очаквал подобна реакция след загубата с 1:3 от Ювентус. Също така той засипа с похвали голмайсторите в мача Рафаел Леао и Франк Кесие. Междувременно, специалистът призна, че ще гледа с интерес сблъсъка между Рома и Интер, но не заради класирането.

"Много ми хареса Рафаел Леао тази вечер, тъй като той подобрява своята концентрация, в днешния мач той беше фокусиран през цялото време. Все още е много млад и се учи. Трябва да призная, че въобще не съм изненадан от това наше представяне. Познавам тези момчета и очаквах такава реакция. Първото полувреме беше отлично, особено по отношение на качеството. През втората част неизбежно бяхме подложени на натиск от Торино, които са в добра форма.Франк Кесие е завършен играч. Той ни придава физика, енергия и качество, брани защитата ни и помага в атака. Винаги разполага с позитивен манталитет в мачовете, той първи помага на свой съотборник или му вдъхва кураж. Това е млад състав, който се нуждае от насоки и насърчаване, така че Кесие е безценен в това отношение.

Все още нямаме новини за състоянието на Сандро Тонали и Браим Диас. Двамата получиха сериозни удари. Разочарован съм, че загубихме Леао за следващия кръг, защото никога не бях виждал играч да бъде санкциониран за симулация в центъра на терена. Не мисля, че това беше справедливо, нито правилно разчетена ситуация. Определено ще гледам Рома - Интер, но не заради класирането, а защото съм убеден, че това ще е чудесен футболен мач между двама много умни треньори, а и обичам този спорт", коментира Пиоли след мача.