Мактоминей класира Ман Юнайтед за следващия кръг (видео)

Скот Мактоминей класира Манчестър Юнайтед за четвъртия кръг на Купата на Англия. Халфът отбеляза единственото попадение още в петата минута при успеха на "червените дяволи" над Уотфорд с 1:0. Така Мактоминей отбеляза с гол първия мач, в който изведе отбора с капитанската лента.

Оле Гунар Солскяер направи девет промени от мача с Манчестър Сити през седмицата и даде почивка на много от основните си играчи. На норвежеца обаче му се наложи да пусне в игра Хари Магуайър малко преди почивката, тъй като Ерик Байи получи контузия и трябваше да бъде заменен.

"Червените дяволи" започнаха на високо темпо и още в петата минута поведоха. След ъглов удар, изпълнен от Алекс Телес, Мактоминей откри резултата. Той се разписа след удар с глава, като топката тупна в терена и след това се оказа извън обхвата на вратаря. Така Мактоминей отпразнува с гол първия мач, в който изведе тима с капитанската лента.

Отборът на Солскяер имаше сериозно предимство и спокойно контролираше играта. В 16-ата минута обаче на Туанзебе му се наложи да избива топката малко пред голлинията. Масина бе изведен на добра позиция и стреля покрай Хендерсън, но бранителят на домакините бе на точното място, за да не позволи на кълбото да се насочи към мрежата.
Повечето положения логично бяха пред вратата на Уотфорд. Ерик Байи пропусна добра ситуация, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Бранителят стреля с глава покрай вратата.  Гостите успяваха да стигнат до вратата на съперника, а в 32-ата минута имаха и претенции за дузпа.
В края на първата част Ерик Байи получи контузия. Той опита да продължи, но в крайна сметка бе заменен от Хари Магуайър.
След почивката играта на Юнайтед не вървеше, а темпото не бе много високо. Гостите се справяха с атаките на съперника, но не създаваха нищо в предни позиции. В 69-ата минута на терена се появи Маркъс Рашфорд и именно той пропусна най-добрата ситуация за второто полувреме. Той проби отлично, но ударът му не затрудни вратаря на гостите.
МАН ЮНАЙТЕД - УОТФОРД 1:0
1:0 - Мактоминей (5)