Дженоа излезе от зоната на изпадащите (видео)

Отборът на Дженоа постигна важен успех с 2:0 при домакинството си на Болоня от 17-ия кръг на Серия "А".

В 44-ата минута Анджело Да Коста изби удар на Давиде Дзапакоста, но Миха Зайц беше наблизо и се разписа с добавка. Другото попадение в мача дойде в 55-ата минута, когато Матия Дестро беше точен, след като резервата Стийв-Майк Ебоа Ебонге отне топката от Джерди Шутен пред наказателното поле. С днешната победа Дженоа събра 14 точки и излезе от зоната на изпадащите, заемайки 17-ата позиция в класирането. Болоня не записа успех в осми пореден мач и така остава 12-и със 17 спечелени пункта.