Папазов: Бяхме опрени до стената, разярени и нахъсани

Старши треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов сподели мнението си за разгромната победа на "сините" над Берое със 100:66 в дербито на 11-ия кръг в НБЛ.

Левски Лукойл вкара 100 точки и изнесе лекция на Берое в дербито (галерия)

"Характерът на отбора беше главното днес. Ние бяхме в една неспецифична за нас ситуация. Нашият отбор не е свикнал да губи и да играе слабо, както беше срещу Рилски спортист. Нормално е да се появи и напрежение. Играхме срещу добър отбор, който с времето ще разкрива своя потенциал. В мача срещу Рилски ние бяхме доминирани, но днес се получи обратното. Аз не съм човек, който ще се главозамайва и ще кипи от радост, защото сме победили Берое с 25:9 в последната част. В голям период от мача те играха добре, но ние бяхме опрени до стената, разярени и нахъсани. В първите 7-8 минути те ни натичаха, но това е психология. Когато водиш с 10-15-20, от понеделник си в натиск да не допуснеш поредна грешка, няма как всички тези неща да не ти дават криле.

Отборът на Берое е съставен от класни играчи и е въпрос на време да заиграят добре. От понеделник до днес не ми е било спокойно, защото знам, че срещам много добър треньор и отбор с качество. Разликата е радваща, но мен ме радва поведението и характера. Може би, ако днес бяхме загубили, щеше да се говори за миникриза в нашия отбор. Лоша шега обаче може да ни изиграе голямата разлика днес. Мачът в Пловдив ще бъде много по-труден от днешния. Академик е отбор, който играе интересна защита, старае се, няма психологически натиск, така че ако не ги прекършим от самото начало, всичко може да стане", каза Папазов.