Фулъм се измъчи в лондонското дерби, но все пак достигна до логичното в края

Фулъм постигна измъчена победа с 2:0 след продължения в лондонското дерби срещу Куинс Парк Рейнджърс. Головете дойдоха късно, едва в края на първата от двете добавени части от по 15 минути, когато само в разстояние на три минути точни бяха Боби Рийд в 104-ата минута и Неескенс Кебано в 108-ата.

Първото полувреме започна с няколко размени на атаки, но като че ли домакините изглеждаха по-опасния тим и при по-добро отиграване на ситуации дори можеха да поведат.

30-ата минута първото добро положение за гостите, когато Митрович бе изведен вдясно, но ударът му бе спасен с крак от вратаря Динг. Фулъм вдигна оборотите, но така и не успяваше да застраши сериозно своя противник. В 63-ата минута отново сърбина Митрович получи подаване в наказателното поле след отлично нахлуване на Кавайеро, но изстрелът му бе изчистен от голлинията от защитник на домакините.

В следващите две минути КПР пропусна две отлични възможности да поведе в резултата, но добри изяви на вратаря Марек Родак го предотвратиха.  В 73-ата минута дълго подаване от вратаря на КПР изведе централния нападател на тима Линдън Дайкс сам срещу словашкия страж, но изстрелът му мина покрай вратата.

Фулъм отбеляза така чакането попедение едва в 14-ата минута на първото продължение, когато влезлия от скамейката Боби Рийд най-после успя да загатне за качествата си. Той успя да се върне няколко крачки назад от заетата позиция на границата на наказателното поле, изпревари защитник на Куинс Парк за топката, след което отлично двойно подаване с Митрович го изкара на добра позиция и с плътен удар до гредата преодоля вратаря на домакините.

Още преди края на това първо продължение гостите достигнаха и до втори гол, след като няколко успоредни паса пред наказателното поле в крайна сметка намериха непокрит вдясно Кебано, който изстреля неспасяемо точно под гредата на стража Диенг.

Уикъм не срещна никакви проблеми и прегази гостуващия Престън Норт Енд и го победи с 4:1. Домакините поведоха още в 3-ата минута чрез Фред Одейнма, а шест минути Джо Джейкабсън удвои от дузпа, в 25-ата минута Джош Найт покачи на 3:0 и като че ли уби окончателно интригата в срещата, доколкото бе съществувала до този момент. Емил Рийз намали на 3:1 отново от дузпа две минути преди края на първото полувреме, но това не успя да донесе очакваната промяна от гостите. Последното попадение в срещата бе дело на Алекс Самуел в 82-ата минута за крайното 4:1.