Лестър нямаше проблеми да елиминира Стоук (видео)

09 януари 2021 | 19:29 - Обновена
  • копирано
  • 7
Лестър нямаше проблеми да се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия. Въпреки отсъствието на Джейми Варди и Джеймс Мадисън, "лисиците" стигнаха до убедителен успех с 4:0 при гостуването си на втородивизионния Стоук Сити.

Джеймс Джъстин откри резултата с красив гол в 34-ата минута. След почивката се разписаха Марк Олбрайтън, Айоси Перес и Харви Барнс. Най-добрата възможност за домакините се откри пред Сам Воукс при 0:0, но той стреля над вратата от воле. Стоук бе равностоен на моменти, но като цяло имаше голяма разлика в класите между двата отбора.

Два гола на Джош Кинг помогнаха на Борнемут да се справи с четвъртодивизионния Олдъм. "Черешките" спечелиха с 4:1, но двубоят бе равностоен през първото полувреме. Дейвид Брукс даде преднина на Борнемут в в 43-ата минута преди Бахамбула да изравния в самия край на първата част от дузпа. Родриго Рикелме се разписа в 49-ата минута, а а двата гола на Кинг сложиха край на съпротивата на тима от Втора Лига.

Срещата трябваше да се играе на стадиона на Олдъм, но домакинството бе сменено и тя се игра на "Виталити Стейдиъм", тъй като теренът на "Баундъри Парк" бе замръзнал и не позволяваше да се играе футбол.

Соунзи също продължава напред след успех с 2:0 при гостуването си на Стивънидж. Ветеранът Уейн Раутлидж откри резултата в седмата минута след удар с глава, а Виктор Гьокерес, който е взет под наем от Брайтън, удвои аванса на уелския тим малко след почивката с първия си гол за тима.

Блекбърн напусна надпреварата, след като допусна домакинска загуба от третодивизионния Донкастър с 0:1. Единственото попадение бе дело на Ричардс в 42-ата минута. Домакините натиснаха накрая, но отборът от Първа лига уддържа и се класира за четвъртия кръг.

Раби Матондо Раби Матондо49 Нампали Менди24 Нампали Менди
90' Денис Прает  Денис Праетизлиза
Нампали Менди  Нампали Мендивлиза
82' Харви Барнс  Харви Барнсизлиза
Келечи Ихеаначо  Келечи Ихеаначовлиза
81' Харви Барнс  Харви Барнсгол
80' Wesley Fofana  Wesley Fofanaизлиза
Чалар Союнджу  Чалар Союнджувлиза
79' Айосе Перес  Айосе Пересгол
Томи Смитизлиза Томи Смит  65'
Nathan Collinsвлиза Nathan Collins
Дани Батизлиза Дани Бат
Раби Матондовлиза Раби Матондо
Джеймс МакКлийнизлиза Джеймс МакКлийн
Jordan Thompsonвлиза Jordan Thompson
59' Марк Олбрайтън  Марк Олбрайтънгол
Дани Батжълт картон Дани Бат  37'
34' Джеймс Джъстин  Джеймс Джъстингол
28' Wesley Fofana  Wesley Fofanaжълт картон