Арсенал пречупи Нюкасъл с голове във второто продължение (видео)

Арсенал трябваше доста да се потруди, за да класира за четвъртия кръг на Купата на Англия. Лондончани победиха Нюкасъл с 2:0, но головете паднаха чак във второто продължение. Срещата завърши 0:0 в редовното време, а в 92-ата минута Анди Каръл пропусна великолепна възможност да класира "свраките" напред.

Влезлият като резерва Емил Смит Роу откри резултата в 109-ата минута, а Пиер-Емерик Обамеянг се разписа малко преди края на продълженията.

Мениджърът на домакините Микел Артета бе направил седем промени в състава и някои от играчите, които получиха шанс за изява, като Никола Пепе, отново разочароваха. Все пак защитаващият трофея Арсенал успя да пречупи Нюкасъл и продължава напред.

След трите поредни победи играчите на Арсенал стартирата уверено и двубоя с Нюкасъл и още в самото начало създаде няколко положения. Рийс Нелсън попадна в титулярния състав в последния момент, след като Габриел Мартинели получи контузия на загрявката. Именно той отправи първия удар, но не затрудни Дубравка.
Никола Пепе, който получи доста критики напоследък и не попада често в състава, също стартира активно, като накара вратаря на гостите да се намесва. "Артилеристите" има предимство по отношение владеенето на топката. В 25-ата минута Обамеянг бе изведен от Луис в наказателното поле. Той стреля силно, Дубравка отрази, а при добавката Вилиан прати топката високо над вратата.
Нелсън имаше възможност малко по-късно, но не овладя добре топката и я пропусна.  Защитата на Нюкасъл имаше доста работа, но като цяло успя да се справи с набезите на съперника през първата част.
В началото на второто полувреме нещата изглеждаха малко по-различно и Нюкасъл застраши на няколко пъти вратата на Лено. Анди Каръл, който като цяло играеше силно, завърши атаките, но не затрудни вратаря на домакините. В 56-ата минута той пропусна великолепна възможност. Нападателят се оказа зад защитата, но ударът му от прекрасна позиция бе неточен. Страничният съдия бе вдигнал флага, но при разглеждане с ВАР евентуално попадение щеше да бъде признато, тъй като Каръл не бе в засада.
Арсенал трудно създаваше чисти положения, а Уилок пропусна една от малкото добри възможности. Той бе оставен непокрит и стреля с глава. Ударът бе точен, но не достатъчно силен и Дубравка се справи. Обамеянг също не успя да преодолее вратаря, като прати топката покрай него.
В самия край на срещата Нюкасъл можеше да стигне до победата. Лено обаче направи блестящо спасяване след удар на Каръл. В добавеното време съдията вдигна червен картон на влезлия като резерва Смит Роу. След разглеждане на ситуацията с ВАР картонът бе сменен на жълт.
Отборът на Артета нямаше намерение да чака дузпите и в продълженията се активизира в търсене на гол. "Артилеристите" натиснаха и създадоха повече положения, отколкото в мача досега. Дубравка трябваше да се намесва след удар от воле на Джака, а Пепе и Елнени не бяха точни при изстрелите си.
За второто продължение в игра се появи и Лаказат, а в 109-ата минута резултатът бе открит. Смит Роу успя да преодолее вратаря на "свраките" с удар по диагонала. Гостите промениха стила си на игра, но нямаха сили да отговорят. Три минути преди края Обамеянг отбеляза втори гол с удар отблизо след подаване на Тиърни.
АРСЕНАЛ - НЮКАСЪЛ 2:0
1:0 - Смит Роу (109)
2:0 - Обамеянг (117)