Англия

Арсенал пречупи Нюкасъл с голове във второто продължение (видео)

09 януари 2021 | 22:02 - Обновена
Арсенал трябваше доста да се потруди, за да класира за четвъртия кръг на Купата на Англия. Лондончани победиха Нюкасъл с 2:0, но головете паднаха чак във второто продължение. Срещата завърши 0:0 в редовното време, а в 92-ата минута Анди Каръл пропусна великолепна възможност да класира "свраките" напред.

Влезлият като резерва Емил Смит Роу откри резултата в 109-ата минута, а Пиер-Емерик Обамеянг се разписа малко преди края на продълженията.

Мениджърът на домакините Микел Артета бе направил седем промени в състава и някои от играчите, които получиха шанс за изява, като Никола Пепе, отново разочароваха. Все пак защитаващият трофея Арсенал успя да пречупи Нюкасъл и продължава напред.

След трите поредни победи играчите на Арсенал стартирата уверено и двубоя с Нюкасъл и още в самото начало създаде няколко положения. Рийс Нелсън попадна в титулярния състав в последния момент, след като Габриел Мартинели получи контузия на загрявката. Именно той отправи първия удар, но не затрудни Дубравка.

Никола Пепе, който получи доста критики напоследък и не попада често в състава, също стартира активно, като накара вратаря на гостите да се намесва. "Артилеристите" има предимство по отношение владеенето на топката. В 25-ата минута Обамеянг бе изведен от Луис в наказателното поле. Той стреля силно, Дубравка отрази, а при добавката Вилиан прати топката високо над вратата.

Нелсън имаше възможност малко по-късно, но не овладя добре топката и я пропусна.  Защитата на Нюкасъл имаше доста работа, но като цяло успя да се справи с набезите на съперника през първата част.

В началото на второто полувреме нещата изглеждаха малко по-различно и Нюкасъл застраши на няколко пъти вратата на Лено. Анди Каръл, който като цяло играеше силно, завърши атаките, но не затрудни вратаря на домакините. В 56-ата минута той пропусна великолепна възможност. Нападателят се оказа зад защитата, но ударът му от прекрасна позиция бе неточен. Страничният съдия бе вдигнал флага, но при разглеждане с ВАР евентуално попадение щеше да бъде признато, тъй като Каръл не бе в засада.

Арсенал трудно създаваше чисти положения, а Уилок пропусна една от малкото добри възможности. Той бе оставен непокрит и стреля с глава. Ударът бе точен, но не достатъчно силен и Дубравка се справи. Обамеянг също не успя да преодолее вратаря, като прати топката покрай него.

В самия край на срещата Нюкасъл можеше да стигне до победата. Лено обаче направи блестящо спасяване след удар на Каръл. В добавеното време съдията вдигна червен картон на влезлия като резерва Смит Роу. След разглеждане на ситуацията с ВАР картонът бе сменен на жълт.

Отборът на Артета нямаше намерение да чака дузпите и в продълженията се активизира в търсене на гол. "Артилеристите" натиснаха и създадоха повече положения, отколкото в мача досега. Дубравка трябваше да се намесва след удар от воле на Джака, а Пепе и Елнени не бяха точни при изстрелите си.

За второто продължение в игра се появи и Лаказат, а в 109-ата минута резултатът бе открит. Смит Роу успя да преодолее вратаря на "свраките" с удар по диагонала. Гостите промениха стила си на игра, но нямаха сили да отговорят. Три минути преди края Обамеянг отбеляза втори гол с удар отблизо след подаване на Тиърни.

Александре Лаказетвлиза Александре Лаказет  Дуайт Гейл  Дуайт Гейлвлиза
Емил Смит Роужълт картон Емил Смит Роу  90' Киърън Кларк  Киърън Кларкжълт картон
Айзък Хейдън  Айзък Хейдънжълт картон
81' Жоелинтон  Жоелинтонизлиза
Elliot Anderson  Elliot Andersonвлиза
80' Мигел Алмирон  Мигел Алмиронизлиза
ДеАндре Йедлин  ДеАндре Йедлинвлиза
68' Емил Крафт  Емил Крафтизлиза
Емил Смит Роувлиза Емил Смит Роу
46' Джамал Ласелс  Джамал Ласелсизлиза
Мат Ричи  Мат Ричивлиза
Седрик Соарешжълт картон Седрик Соареш  45'
26' Анди Керъл  Анди Керължълт картон
9' Джамал Ласелс  Джамал Ласелсжълт картон