Монако се настани в топ 4, Лил с трета поредна победа като гост

Монако отново показа, че разполага с отличен потенциал в атака. "Монегаските" разгромиха с 3:0 гостуващия Анже само няколко дни след петте гола във вратата на Лориен. Така отборът на Нико Ковач влезе в топ 4 н класирането, изпреварвайки Рен и Марсилия.

Резултата откри Гийермо Марипан в 40-ата минута след асистенция на Кевин Фоланд, а германецът се разписа за 2:0 в средата на второто полувреме. Точка на спора сложи резервата Стеван Йоветич (81').
Лил измъкна трите точки при гостуването си на Ним. Минималния успех с 1:0 донесе Бурак Йълмаз. Турчинът се разписа в 29-та минута, а "песовете" делят второто място в класирането с шампиона Пари Сен Жермен.

Бордо се наложи с 2:1 над Лориен и го остави в возната на изпадащите, Реймс продъжи възхода си с победа срещу Сент Етиен (3:1), а Страсбург подчини Ланс с 1:0. Метц и Ница не се победиха - 1:1, а със същия резултат завърши и мачът между Монпелие и Нант.