Силен финален щурм остави Лион на върха

10 януари 2021 | 00:23 - Обновена
  • копирано
  • 0
Лион губеше с 0:2 при гостуването си на Рен, но стигна до равенство 2:2 и запази лидерската си позиция в Лига 1. Мемфис Депай в 79-ата минута и Джейсън Денайър в 82-ата отбелязаха попаденията, които спасиха "хлапетата" от втора загуба през сезона.

Лион има 40 точки - с една повече от Пари Сен Жермен и Лил, които спечелиха мачовете си от 18-ия кръг. Рен трябва да съжалява за изпуснатата победа, която можеше да доближи тима на 5 точки от върха.
Хамари Траоре имаше шанс да изведе Рен напред още в 7-ата минута, но прехвърли вратата. В средата на полувремето Клеман Грение беше намерен в наказателното поле и с безпощаден удар наказа бившия си отбор.

До почивката Лион не намери начин да отговори, а в 55-ата минута получи втори гол. Този път точен беше Бенжамен Буриго с третото си попадение през сезона.
В 67-ата минута гол на Лион беше отменен заради игра с ръка на Денайър. Гостите хвърлиха всичко в атака и това даде резултат. Мемфис Депай намали изоставането на тима си след пас на Максуел Корне, а после самият той центрира към Денайър и защитникът се разписа с глава за крайното 2:2.

В следващия кръг Лион ще посрещне Метц, а Рен ще гостува на Брест.

Синали Диоманде2 Синали Диоманде
89' Матия Де Шилио  Матия Де Шилиоизлиза
Синали Диоманде  Синали Диомандевлиза
Бенжамен Буригожълт картон Бенжамен Буриго  87'
82' Джейсън Денайър  Джейсън Денайъргол
79' Мемфис Депай  Мемфис Депайгол
Мартен Териеизлиза Мартен Терие  77'
Жоржиньо Рутервлиза Жоржиньо Рутер
Клемaн Грениеизлиза Клемaн Грение
Флавиен Тетвлиза Флавиен Тет
67' Лукас Пакета  Лукас Пакетаизлиза
Максенс Какере  Максенс Какеревлиза
Тино Кадевере  Тино Кадевереизлиза
Rayan Cherki  Rayan Cherkiвлиза
Бенжамен Буригогол Бенжамен Буриго  55'
54' Лукас Пакета  Лукас Пакетажълт картон
Клемaн Грениегол Клемaн Грение  20'
14' Усем Ауар  Усем Ауаржълт картон