Почетино се завърна на "Парк де Пренс" с убедителна победа (видео)

Пари Сен Жермен постигна първа победа под ръководството на Маурисио Почетино. В дебюта на аржентинеца отборът стигна само до равенство срещу Сент Етиен, но днес разгроми с 3:0 Брест на "Парк де Пренс", където преди години бившият защитник беше един от любимците на феновете.

Головете за ПСЖ вкараха Мойс Кийн, Мауро Икарди и Пабло Сарабия. По този начин шампионите събраха 39 точки и делят второто място в Лига 1 с Лил, а начело е Лион, който стигна до драматично равенство при визитата си на Рен и има 40 точки.

Час преди мача стана ясно, че защитникът Тило Керер е дал положителен тест за COVID-19. Германецът беше предвиден за титуляр, но вместо него в стартовия състав се появи Колин Дагба. В предни позиции Кийн си партнираше с Килиан Мбапе и Анхел Ди Мария.
Парижани можеха да получат гол в самото начало, но Кейлор Навас изби опасен удар на Роман Февър. Домакините отговориха с изстрел в гредата на Маркиньос. Бразилският защитник засече топката с глава след центриране от корнер, но нямаше късмет да се разпише. На точното място обаче се оказа Мойс Кийн, който откри резултата.
В 25-ата минута се стигна до идентична ситуация пред вратата на Брест. Отново Маркинос скочи най-виско и нанесе удар с глава, но Готие Ласоньор спаси. В края на полувремето Кейлор Навас се справи с шут от фаул на Февър, а Мбапе пропусна да вкара втори гол за ПСЖ.
Защитата на шампионите определено не беше на ниво и в началото на втората част Навас пак трябваше да се намесва решително. Идриса Гей пък се контузи и отстъпи мястото си на Пабло Сарабия. В 60-ата минута Мбапе изскочи на добра позиция и стреля към десния ъгъл, но Ласоньор плонжира и изби. В 67-ата стражът на Брест още веднъж парира удар на френския национал.
Домакините не спряха да търсят втори гол и той дойде в 81-ата минута, когато резервата Икарди се възползва от отлично подаване на Мбапе. Малко по-късно Пабло Сарабия довърши гостите с красиво попадение.
В следващия кръг ПСЖ ще гостува на Анже, а на Брест предстои домакинство на Рен.