100 години ски спорт в България

Борусия (Д) съсипа РБ Лайпциг след страхотно второ полувреме (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) се наложи с 3:1 над РБ Лайпциг като гост в най-интересния сблъсък от днешния ден в Бундеслигата. Мачът бе от 15-ия кръг. Младите звезди Джейдън Санчо (55) и Ерлинг Холанд (71, 84) донесоха победата на “жълто-черните”, с което бе сложен край на серията на Лайпциг от 4 поредни срещи без допуснат гол. В последната минута Александър Сьорлот вкара гол за РБ Лайпциг. Борусия е на четвърто място в класирането с 28 точки, а Лайпциг е втори с 31 точки, две по-малко от водача Байерн (Мюнхен) и две повече от третия Байер (Леверкузен).

Двата тима изиграха изключително скучно първо полувреме, в което на терена не се случи почти нищо интересно. В 30-ата минута бе извършена принудителна смяна в състава на Борусия, тъй като Аксел Витсел се контузи и мястото му на терена бе заето от Емре Джан.

Съвсем друга история бе втората част, най-вече благодарение на гостите от Дортмунд. Три минути след почивката Марко Ройс се озова опасно близо до вратата на Лайпциг, но стреля от малък ъгъл и не затрудни стража Петер Гулачи. Веднага след това пък Джан стреля с глава, но неточно.

Дортмундци определено бяха по-активният отбор в първите минути след почивката и в 55-ата минута излязоха напред в резултата след отлично проведена атака, при която оставеният необезпокояван от съперниковата отбрана Джейдън Санчо получи топката на метри пред вратата на Гулачи и не пропусна да опъне мрежата.

В 61-ата минута капитанът на Лайпциг Марсел Забитцер бе сменен, като изглешдаше, че има някакъв физически проблем.

Футболистите в жълти екипи изобщо не смятаха да се защитават, а продължаваха да създават опасности за противниковата врата. В 65-ата минута норвежкият нападател Ерлинг Холанд бе много близо до това да направи резултата 0:2. Той бе изведен с хубав пас в наказателното поле на домакините и стреля мощно, но топката се отби от напречната греда, като и Гулачи успя леко да я закачи.

Две минути по-късно пък имаше греда за Лайпциг. Сантиметри не достигнаха на Дани Олмо да изравни резултата, като и неговият удар бе спрян от гредата.

В 71-ата минута блестяща атака на гостите доведе до втори гол във вратата на Гулачи. С няколко бързи паса “жълто-черните” тотално объркаха защитата на Лайпциг и Холанд с глава от близко разстояние направи резултата 0:2.

В 84-ата минута Холанд реализира второто си попадение в срещата и направи резултата 0:3. Той се измъкна от защитата на Лайпциг след хубаво извеждащо подаване, майсторски преодоля с едно движение Гулачи и на празна врата нямаше как да сгреши.
Домакините все пак стигнаха до гол на утехата, дело на резервата Александър Сьорлот в 90-ата минута. Норвежецът първоначално не успя да преодолее Роман Бюрки от непосредствена близост, но получи шанс за добавка и този път изпрати топката в мрежата. Този гол обаче по никакъв начин не промени хода на мача и дортмундци се поздравиха с деветата си победа от началото на сезона в Първа Бундеслига.