Доминацията на Рилски спортист достигна девет поредни победи

Рилски спортист не смята да спира с победите в Националната Баскетболна Лига. Самоковци записаха деветия си пореден успех в мъжкия ни елит, след като удариха Академик (Пловдив) за втори път през настоящия сезон - 99:77 (22:20, 23:11, 26:19, 26:27) в среща от 11-ия кръг, проведена в "Арена Самоков".

"Рилецо" продължава да е лидер в класирането на първенството с актив от 9 победи и само една загуба, която дойде в откриващия кръг от Левски Лукойл. Академик се опита да се противопостави през първата четвърт, но след това не намираше отговор на Николас Карвачо и компания. Пловдивчани са пети в класирането с баланс от 5 успеха и 5 поражения.

Двата тима "се захапаха" в първата четвърт, в която през повечето време Академик държеше водачество в границата 2-5 точки. Към края на периода обаче Павлин Иванов и Николас Карвачо донесоха преднината в ръцете на Рилецо - 22:20. Чудесната серия на домакините продължи и през втората четвърт с 11 последователни точки, като по този начин "Рилецо" достигна двуцифрения актив - 33:20.

Пловдивчани се опитаха да намерят отговор на лидера в класирането, но вместо това получиха още тежки удари до края на частта и влязоха в съблекалните при 14 точки пасив - 45:31 за Рилски спортист. Третата четвърт също премина под доминацията на Карвачо, Иванов и компания и така домакините си осигуриха 21 точки преднина при 71:50. В последната четвърт щабовете на двата тима дадоха повече игрово време на резервите си, като крайният резултат дойде при 97:77 за Рилски спортист.

Нико Карвачо поведе "Рилецо" с 22 точки, 7 борби и 4 асистенции, както и стрелба 9/12 от игра. Павлин Иванов добави 15 пункта и 6 асистенции, Мирослав Васов също се разписа с 15 точки от пейката, а Алекс Симеонов и Брандън Браун допълниха съответно с по 11 и 10 точки.

Обрад Томич и Йере Вучица бяха единствените с двуцифрен актив в отбора на Академик. Първият наниза 17 точки и грабна 6 борби, докато вторият се отчете с 16 пункта и 4 овладени топки.