Отбор от долните дивизии изхвърли Дарби от ФА Къп

Отборите на Нотингам Форест и Лутън Таун се класираха за четвъртия кръг на турнира ФА Къп. Двукратният европейски клубен шампион Нотингам се наложи с 1:0 у дома над Кардиф Сити. Победата на Нотингам донесе Лайл Тейлър с гол още в 3-ата минута. Лутън пък елиминира със същия резултат Рединг в друг сблъсък между два отбора от Чемпиъншип (второто ниво на английския клубен футбол). Автор на единственото попадение стана Джордж Монкър в 30-ата минута.
Може би най-сериозната изненада от изиграните до момента ранни мачове поднесе шестодивизионният Чорли. Тимът шокира като домакин с 2:0 представителя на Чемпиъншип Дарби Каунти (с мениджър легендата Уейн Рууни), който се намира в криза в момента. Въпреки това, резултатът определено е изненадващ, а головете за Чорли отбелязаха Конър Хол (10) и Майк Калвъли (84). Трябва обаче да се отбележи, че "овните" играха с младоци, тъй като тимът съвсем наскоро бе засегнат сериозно от пандемията от коронавирус.

Нотингам - Кардиф 1:0

1:0 Тейлър ((3)

Лутън - Рединг 1:0

1:0 Монкър (30)

Чорли - Дарби Каунти 2:0