Мароканец "изригна" с хеттрик за Севиля срещу Сосиедад (видео)

09 януари 2021 | 17:06 - Обновена
  • копирано
  • 4
Отборите на Севиля и Реал Сосиедад изиграха впечатляващ двубой от 18-ия кръг на испанския шампионат, който беше спечелен от домакините с 3:2. С три гола за домакините се отличи Юсеф Ен-Несири, като и в трите случая с неговите попадения тимът повеждаше в резултата. Така двата състава се изравниха в класирането.

За 23-годишния нападател това е първи хеттрик в кариерата. Началото на “Рамон Санчес Писхуан” беше вихрено, като до 14-ата минута резултатът вече беше 2:2. Ен-Несири вкара за 1:0 в 4-ата минута, но секунди след подновяването на играта съотборникът му Диего Карлош изрита топката в собствената си мрежа - 1:1. Мароканецът отново даде аванс на Севиля в 7-ата минута след пробив през центъра, но в 14-ата Александер Исак изравни за 2:2 след центриране от ъглов удар.

Баските пропуснаха своя шанс да излязат напред в 17-ата минута, когато Йон Гуриди се озова сам срещу Ясин Буну, но вратарят спаси.

Секунди след началото на второто полувреме Ен-Несири пак беше точен - за 3:2.

През цялото време до края на двубоя положенията се редяха и пред двете врати. В 73-ата Сусо пропусна нов “златен” шанс за домакините, след като се оказа очи в очи с Алекс Ремиро, но стражът на Сосиедад отрази. Три минути по-късно пък малшансът споходи гостите, след като защитникът на севилци Жул Кунде изчисти с глава от голлинията. Две минути преди края и Лукас Окампос пропусна да се разпише.

За отбора на Юлен Лопетеги това е четвърта победа в последните шест кръга, докато Сосиедад, който в един момент даже беше лидер, вече натрупа пет поражения.

В сряда баските срещат Барселона в полуфинал за Суперкупата на Испания. През идния уикенд пък кръг в Ла Лига няма да има.

Мунир Ел Хададивлиза Мунир Ел Хадади
78' Микел Оярсабал  Микел Оярсабализлиза
Roberto Lopez  Roberto Lopezвлиза
Кристиан Порту  Кристиан Портуизлиза
Аднан Янузай  Аднан Янузайвлиза
Хесус Навасизлиза Хесус Навас  70'
Алейш Видалвлиза Алейш Видал
56' Йон Гуриди  Йон Гуридиизлиза
Андер Баренечеа  Андер Баренечеавлиза
Юсеф Ен-Несиригол Юсеф Ен-Несири  46' Modibo Sagnan  Modibo Sagnanизлиза
Робин Льо Норман  Робин Льо Норманвлиза
43' Йон Гуриди  Йон Гуридижълт картон
39' Modibo Sagnan  Modibo Sagnanжълт картон
34' Айхен Муньос  Айхен Муньосжълт картон
14' Александър Исак  Александър Исакгол
Юсеф Ен-Несиригол Юсеф Ен-Несири  7'
5' Диего Карлош  Диего Карлошавтогол