"Червените" смазаха дубъла на водещ клуб от Сюпер лиг и започнаха отлично годината (видео)

ЦСКА-София отнесе с 4:0 дублиращия тим на Аланияспор в контролна среща, играна на терена на комплекса "Голд Сити" в Алания. Футболистите на Бруно Акрапович бяха с класи над своя съперник, като при повече концентрация и късмет мачът можеше да завърши с поне двойно по-голяма преднина за българите. Попаденията за "червените" вкараха Тиаго Родригес, Греъм Кери, Али Соу и Георги Йомов, като последният се разписа от дузпа.

Соу вкара още един гол, но местните съдии измислиха засада и го отмениха. Веднъж и гредата помогна на турския състав. Така ЦСКА-София започна с победа 2021 година.

В шестата минута Валентин Антов изведе на стрелкова позиция в наказателното поле Радослав Живков, но турската отбрана изпревари крилото на "червените". След 120 секунди вратарят на Аланияспор II подари топката на Тиаго Родригес. Без се бави португалецът опъна мрежата на празната врата. Само минута по-късно Греъм Кери удвои резултата след атака отляво и асистенция на Тиаго Родригес - 2:0 за "червените".
В 15-ата минута Али Соу намери мрежата по чудесен начин. Звездата на българския тим слаломира през защитата от Алания и плъзна топката покрай вратаря към далечния ъгъл. Странно обаче страничният рефер вдигна флага за засада на Ради Живков. В 22-ата минута Соу стреля опасно покрай вратата на турците.
В 43-ата минута все пак голмайсторът от Гамбия опъна мрежата на домакините. Той посрещна центриране отляво на Живков и не сбърка пред голлинията на противника - 3:0 за ЦСКА-София! За началото на второто полувреме Акрапович подмени целия си състав. В 62-ата минута Георги Йомов направи 4:0 с точен изстрел от бялата точка. Дузпата беше отсъдена за поваляне в наказателното поле на друг от резервите - Енрике Рафаел.

Последваха няколко пропуски на "червените", най-фрапантен от които беше този на Ахмед Ахмедов в 85-ата минута. Централният нападател получи пас на празна врата, но от границата на вратарското поле прати топката покрай целта. В 90-ата минута горната греда спаси турския вратар от още един гол.

ЦСКА-София 4:0 Аланияспор II