Тони Дечев: Не беше заслужено да спечелим в редовното време

Наставникът на баскетболния отбор на Ямбол Тони Дечев коментира победата днешната победа на тима си над този на Черно море Тича. Ямболии осъществиха обрат през второто полувреме и взеха победата в допълнителните пет минути от двубоя с крайното 77:87.

Ямбол обърна Черно море Тича насред Варна

"Труден мач за нас, защото след доброто начало, което направихме, изпуснахме контрола над ситуацията. Отново много грешки направихме, от които отборът на Варна вкара лесни кошове. Доби самочувствие, това са млади момчета, които играят с много енергия и когато вкарват лесни кошове много по-лесно им върви играта. Второто полувреме се опитахме малко да променим нещата. В третата част не се получиха много, но вече в четвъртата част играхме малко по-умно в защита, направихме няколко ключови добри защити, които ни помогнаха след това да организираме и по-смислени нападения, от които вкарахме и тройка, и под коша, вкарахме и фауловете и така се върнахме общо взето в резултата. Водихме само една минута в края на мача и не беше заслужено да го спечелим в редовното време, но показахме, че в продължението бяхме по-добри и се радвам и поздравявам момчетата за победата."