Спартак се събуди късно и не успя да шокира Балкан

Балкан (Ботевград) спечели и втория си двубой със Спартак (Плевен) през настоящия сезон. В "Арена Ботевград" баскетболистите на старши треньора Йовица Арсич постигнаха успех със 85:79 (14:13, 30:21, 26:15, 15:30) над плевенчани и по този начин записаха петата си поредна победа в родния шампионат. През октомври Балкан се справи далеч по-комфортно със своя съперник - 61:102 като гост.

Действащият шампион на България си осигури много сериозен аванс от цели 26 точки в третата четвърт, но показа липса на концентрация в последните 10 минути, които бяха спечелени с 15 точки разлика от плевенчани - 15:30. Това обаче не стигна на гостите, които все пак заслужават похвала за играта си във финалната четвъртина.

Така ботевградчани временно излизат пред Левски Лукойл в класирането. Балкан застава на втората позиция с актив от 7 победи и 3 поражения, но разполага с мач повече от носителя на Купата и Суперкупата на България. Утре отборът на Тити Папазов ще има шанс да си върне позицията в дербито срещу Берое. За Спартак поражението е осмо от началото на кампанията, като отборът на Александър Дяковски е на деветата позиция с 2 успеха и 9 загуби. В следващия кръг на НБЛ Балкан ще се изправи в дерби срещу Берое като гост, а Спартак почива.

Крис Минков и Дарко Балабан бяха най-полезни за "зелените", като двамата реализираха по 18 точки за победата. Сияни Чеймбърс записа 13 точки, 7 асистенции и 4 отнети топки, Тауан Ейджи завърши с 12 точки, 14 борби, 5 асистенции и 2 отнети топки, а капитанът Димитър Димитров се разписа с 11 точки и 5 овладени топки.

Димитър Маринчешки бе лидерът на Спартак с 22 точки и 11 борби. Николай Маринов влезе от пейката и наниза 15 точки, Мартин Маринов вкара 12 и направи 5 асистенции, докато Любен Пасков остана с 11 точки.

Снимки: Балкан