Ямбол обърна Черно море Тича насред Варна

Отборът на Ямбол записа първата си победа от четири мача насам. В среща от 11-ия кръг на шампионата баскетболистите на Тони Дечев направиха пълен обрат над Черно море Тича и триумфираха след продължение с крайното 77:87 (23:25, 27:18, 16:17, 9:15, 2:12) в зала "Христо Борисов" във Варна.

Успехът е трети за ямболии от началото на сезона в НБЛ, като тимът заема седмата позиция във временното подреждане с актив от 3-6. "Моряците" допуснаха шестото си поредно и общо осмо поражение за кампанията и са осми с актив от 2-8.

Отборът на гостите реализираше възможностите си в началните минути на мача, разчитайки на дуото Евгени Василев и Андрей Иванов. Двамата комбинираха за първите 13 точки на Ямбол и по този начин помогнаха на тима си да излезе напред в резултата с 9 точки при 4:13. След това обаче пейката на Черно море Тича заработи и варненци се доближиха на само два пункта чрез Мартин Коцев, Цветомир Куртев и Мартин Стефанов - 23:25.

"Моряците" напълно обезличаваха действията на своя съперник и започнаха втората четвърт със серия от 11:2, за да поведат с 34:27. Домакините запазиха нещата на паркета под свой контрол до 15-минутната почивка на полувремето, когато водеха в резултата с 50:43. След почивката Черно море Тича отново се докосна до двуцифрения аванс за момент при 61:51, но гостите отговориха мигновено и се добраха на три точки пасив при 63:60. Все пак Куртев и Милов донесоха малко спокойствие в редиците на домакините и позволиха на тима да се оттегли на кратка пауза при 6 точки аванс при 66:60.

Лидерството на Черно море обаче се изпари в последната четвърт. Ямбол показа воля и характер и поведе в резултата за пръв път от над 20 минути насам след кош на Уили Атууд за 73:75 при оставащи 1:42 от мача. Мартин Коцев обаче възстанови равенството от наказателната линия и така последната атака отиде в полза на Ямбол. Тя обаче не доведе до нищо съществено, тъй като Дарин Иванов бе опазен добре и пропусна тройка за победата - 75:75 и продължение. В допълнителните пет минути силите на Черно море свършиха и тимът отбеляза едва 2 точки срещу 12 на своя опонент - 77:87 за Ямбол.

Уили Атууд поведе гостите с 20 точки и 7 борби, Евгени Василев записа 15 точки на сметката си, Дарин Иванов добави 13 от пейката, а с по 10 пункта се отчетоха Иван Лилов и Андрей Иванов.

За Черно море Тича водещите реализатори бяха все играчи, влезли от скамейката. Мартин Коцев наниза 15 точки и взе 7 борби, Иван Спиров добави 11 точки, а с по 10 завършиха Цветомир Куртев и Мартин Стефанов.