Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Фенербахче измъкна трудна победа в Белград

Турският Фенербахче постигна трета поредна победа в Евролигата, след като се наложи в Белград над Цървена звезда със 73:71.

Двубоят от 18-ия кръг в сръбската столица вървеше кош за кош през цялото време и решителните се оказаха последните две минути, в които гостите показаха по-голяма концентрация.

Първо Дайшон Пиер успя да изравни за 71:71 1:16 минути преди края, а със сирената Лоренцо Браун вкара победния кош за "фенерите".

Именно Пиер и Браун бяха най-резултатни за турския тим с по 13 точки, докато за Цървена звезда 17 вкара Джони О'Брайънт.

"Фенерите" заемат 11-то място във временното класиране, като на сметката си имат 8 победи и 10 поражения, а играчите на Деян Радонич са 15-и с баланс от 6 победи и 12 загуби.

На 12 януари (вторник) тимът от Истанбул ще домакинства на Саски Баскония, ден по-късно "звездашите" ще гостуват на Реал Мадрид.

В други мачове от снощи Макаби (Тел Авив) записа трета победа в последните си четири мача, след като се наложи над Алба Берлин като гост с 85:73, благодарение на 25 точки на резервата Тайлър Дорси, докато в Атина руският Зенит (Санкт Петербург) спечели с 89:77 над Панатинайкос след 25 точки на Артурас Гудайтис.