Валенсия продължава напред за Купата на Испания

Елитният Валенсия не срещна проблеми срещу третодивизионния Йеклано в двубоя от втория кръг на турнира за Купата на краля в Испания.

"Прилепите" разгромиха своя съперник с 4:1 като гост в централния двубой от вчерашната програма на надпреварата, като това беше първи мач за Валенсия пред публика от март м.г.

Гостите решиха изхода на срещата още през първата част, като до почивката вече водеха с 3:0 след попадения на южнокорееца Канг-Ин Лий, Урош Рашич и Рубен Собрино. Домакините върнаха едно попадение в началото на вторите 45 минути, когато за Йеклано се разписа Алберто Оча, но Тиери Корейя оформи крайното 4:1 малко по-късно.

Друг елитен тим - Кадис, пък имаше нужда от дузпи, за да елиминира своя третодивизионен съперник Понтеверда след нулево реми в редовното време и продълженията.

Жирона също продължава напред след успех с 2:1 над Луго след продължения. Спортинг Хихон пък надви с 1:0 като гост Аморебиета.

В късните мачове от програмата елитният Уеска допусна поражение с 1:2 при гостуването на Алкояно и напусна надпреварата, а Ейбар преодоля след продължения с 4:3 Лас Розас.