Монако с убедителен успех в Лига 1 (видео)

Отборът на Монако записа убедителен успех с 5:2 като гост на Лориен в двубой от 18-ия кръг на френската Лига 1. С победата Монако се изкачи до петата позиция във временното класиране с актив от 30 точки. В същото време Лориен остава предпоследен с 12.

Попаденията за монегаските реализираха Аксел Диаси, Александър Головин, Кевин Фоланд, Софиян Диоп и Гийермо Марипан, докато за домакините точни бяха Терем Мофи и Андрю Гравийон.

Лориан остана с човек по-малко на терена малко след почивката, когато директен червен картон бе показан на Жонатан Делаплас.

Двубоят на стадион "Ив Аленма" започна отлично за гостите, които откриха още в деветата минута чрез Диаси. Домакините върнаха равенството до края на полувремето с попадение на Мофи в 31-ата. След почивката Монако отново излезе напред в резултата чрез Александър Головин в 64-ата. Три минути по-късно се стигна до ново равенство.
Това обаче беше всичко от състава на Лориен, който беше останал с човек по-малко на терена. До края Монако беше едноличен властелин на терена и с голове на Фоланд (68), Диоп (78) и Марипан (89) стигна до убедителния успех.