Сисоко, Сон и ВАР пратиха Тотнъм на финал за Купата на Лигата (видео)

Тотнъм е първият финалист в тазгодишното издание на Купата на Лигата в Англия. "Шпорите" стигнаха до битката за трофея, след като надиграха с 2:0 Брентфорд в сблъсъка между двата тима на 1/2-финала. Муса Сисоко в 12-ата и Хюн-Мин Сон в 70-ата минута отбелязаха двата гола за лондончани, а и ВАР имаше ключова роля в мача, тъй като гол на гостите бе отменен след неговата намеса заради тънка засада, а след това видеоасистентът доведе и до червен картон на Джошуа Дасилва заради грубо нарушение.

Тотнъм имаше шанса да поведе още с първата си по-интересна атака в мача. В 12-ата минута Серхио Регилон центрира в наказателното поле и постави топката на главата на Муса Сисоко, който с чудесен изстрел отбеляза за 1:0.

Само две минути по-късно и Сон отправи удар към вратата на съперника, но той бе спасен от вратаря Давид Рая.

Брентфорд покаваше нелош футбол, но трудно стигаше до добри положения пред Юго Лорис. До такова се стигна в 35-ата минута, но изстрелът с глава на Тони бе твърде слаб, за да затрудни френския страж.

В същото време в края на полувремето "Шпорите" направиха още един сериозен пропуск, като Лукас Моура в 39-ата минута стреля с глава отблизо, но неточно.

През втората част домакините продължиха да натискат. В 49-ата минута Серж Орие бе изведен в наказателното поле, освободи си пространство и стреля, но покрай вратата. След това в 60-ата минута Сон бе оставен непокрит в пеналта и стреля от воле, но малку не му достигна, за да отбележи красив гол.

Гостите обаче можеха да се върнат в мача в 64-ата минута. Тогава при един корнер се стигна до суматоха пред Лорис и Тони отбеляза отблизо с глава, но ситуацията бе разгледана с ВАР и се оказа, че нападателят е бил с милиметри в засада, така попадението не бе зачетено.

Тотнъм реагира веднага и в 70-ата минута удвои преднината си. Лондончани организираха бърза контраатака, Сон бе изведен на скорост и хладнокръвно реализира за 2:0.

Това като че ли сломи съпротивата на Брентфорд и в следващите минути гостите имаха голям късмет, че не получиха и трети гол, като големи пропуски направиха първо Кейн, а след това и Танги Ндомбеле, който в 76-ата минута нацели греда от труден ъгъл.

В 84-ата минута "Пчеличките" останаха и в намален състав, след като Дасилва извърши опасен фаул и след намесата на ВАР съдията Майк Дийн му показа червен картон.

Така Тотнъм достигна до финала в турнира и вече чака да научи името на съперника си в битката за трофея. Той ще бъде определен в сблъсъка между Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити утре.

ТОТНЪМ - БРЕНТФОРД 2:0
1:0 Сисоко (12)
2:0 Сон (70)

ТОТНЪМ: Лорис, Орие, Санчес, Дайър, Регилон (Дейвис 71), Хьойберг, Сисоко, Ндомбеле, Сон, Моура (Уинкс 71), Кейн

БРЕНТФОРД: Рая, Дасгаард, Пинък, Сьоренсен, Хенри, Дасилва, Янет (Маркондес 74), Йенсен, Мбуено, Каньос (Фосу 74), Тони