Лука Дончич стъжни живота на Хюстън

Далас Маверикс се върна на правия път в НБА. Баскетболистите на Рик Карлайл се наложиха над Хюстън Рокетс със 113:100 в "Тойота Сентър", а Лука Дончич за пореден път блесна за победителите. Словенецът напусна паркета с трипъл-дабъл от 33 точки, 16 борби и 11 асистенции. Гардът отново влезе в историята на НБА, превръщайки се в четвъртия най-бърз играч, който достига до 1000 точки, 1000 борби и 1000 асистенции.

Тим Хардуей се прибра в съблекалнята с 30 точки и 7 овладени топки под двата коша, както и с 8 точни изстрела зад дъгата. Джош Ричардсън и Уили Коули-Стайн реализираха по 15, като вторият се отчете и със 7 борби.
Крисчън Ууд стана най-резултатен за Рокетс с 23 точки, допълнени със 7 борби. Джеймс Хардън записа 21 и 10 асистенции, Ерик Гордън финишира с 20 и 4 тройки, Джон Уол вкара 14.
Срещата за Ракетите не довърши ДеМаркъс Казънс, който бе дисквалифициран след две бързи технически нарушения във втората част.
Маверикс имаха водачеството през повечето време от мача и това се оказа достатъчно за щастливата развръзка. Гостите намериха верния ритъм в началото на мача и взеха инициативата в свои ръце чрез Лука Дончич, Джош Ричардсън, Уили Коули-Стайн и Тим Хадруей. Джеймс Хардън бе единственият светъл лъч за домакините, но в края на първия период техните съперници се радваха на разлика от 12 точки.
Маврите не намалиха оборотите в следващата четвърт и поддържаха известна преднина, докато Джон Уол и Крисчън Ууд държаха Ракетите в играта. В следващия момент Джейлън Брънсън даде тон на Далас, а примерът му бе последван от Дончич, Хардуей и Ричардсън, които изстреляха тима си при 61:49 на голямата почивка.
След паузата силните изяви на Дончич и Коули-Стайн внесоха допълнително спокойствие на Маверикс. Хардън напомни за себе си и на бърза ръка върна надеждите на Хюстън за обрат, но Хардуей и Дончич се намесиха, за да осигурят на домакините 7 точки преднина преди последната десетка. Във финалната част словенецът и американецът нямаха никакво спиране и отново увеличиха актива на Далас, за да сложат точка на спора.
Маврите вече разполагат с 3 победи и 4 загуби, а играчите на Стивън Сайлъс са с 2 успеха и 3 поражения. На 8 януари (петък) Далас ще гостува на Денвър Нъгетс, ден по-рано Хюстън ще бъде гост на Индиана Пейсърс.