Червен картон наклони везните в полза на Верона при коварна визита

Едва след като новакът Специя остана с човек по-малко в 69-ата минута гостите от Верона намериха начин да вкарат гол и да спечелят ценни три точки след 1:0 при визитата си на стадион "Алберто Пико" в мач от 15-ия кръг на италианската Серия "А".

Победното попадение бе дело в 75-ата минута на 25-годишния халф Матия Дзакани, който вече има четири точни изстрела на сметката си през сезона. Благодарение на него тимът от града на Ромео и Жулиета изпревари Лацио на осмото място в класирането с 23 точки, тъй като "орлите" стигнаха само до 1:1 на гости на Дженоа.

За феновете на Верона вероятно би бил забавен фактът, че се намират точно под Ювентус във временното подреждане, но това е при положение че "старата госпожа" е с цели два мача по-малко.
Верона си заслужи репутацията на много труден противник за традиционните грандове в Калчото, а пък като гост нямат поражение вече шести пореден път. Тимът обаче имаше само един успех в предишните си пет двубоя, тъй като записа поражения от Интер и Сампдория, а пък и направи хикс с Фиорентина.

Все пак, представянето до момента през сезона дава основание на възпитаниците на Иван Юрич да продължават да мечтаят за пробив в топ 6 и евентуално участие в европейските клубни турнири.

За отбора на контузения Андрей Гълъбинов ситуацията продължава да се стъжнява, като вече осем кръга в Серия "А" Специя няма победа, а и все още няма успех като домакин от началото на кампанията. Тъй като по същото време днес Торино победи Парма при визитата си с 3:0, вече Специя е в зоната на изпадащите с 11 точки.