Канада се класира за полуфиналите на Световното по хокей на лед за младежи

Канада се класира за полуфиналите на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години. "Кленовите листа", които са домакини на шампионата, победиха Чехия с 3:0. Голове на Дилан Коузънс и Боуен Байръм през първата част, както и попадение на Конър Макмайкъл на празна врата осигуриха класическия успех за шампионите, които ще се изправят срещу Русия.

Руснаците се наложиха с 2:1 срещу Германия и също ще участват на полуфиналите.

САЩ победи с 5:2 Словакия, след като във втората третина поведе с 3:0 с попаденията на Артур Калиев, Джон Фариначи и Кол Коуфийлд. Матей Кашлик върна един гол за словаците в самия край на втората част, но Фариначи и Матю Бениерс се разписаха във вратата на Словакия, довеждайки резултата до 5:2. Преди тях Доминик Сойка беше реализирал още едно попадение във вратата на американците.

САЩ ще се изправи срещу Финландия в следващата фаза на турнира. Финландците се наложиха трудно с 3:2 срещу Швеция след драматичен обрат от 0:2.

Полуфиналните двубои ще бъдат изиграни тази нощ.

Четвътфинали на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в Канада:

Русия - Германия 2:1

Финландия - Швеция 3:2

Канада - Чехия 3:0

САЩ - Словакия 5:2