РБ Лайпциг излезе лидер в Бундеслигата

Отборът на РБ Лайпциг излезе начело в Бундеслигата след успех с 1:0 като гост над Щутгарт в двубой от 14-ия кръг. Единственото попадение отбеляза Даниел Олмо в 67-ата минута.

С успеха РБ Лайпциг събра 31 точки и измести Байерн (Мюнхен) от върха, като баварците вече са втори с точка по-малко, но и с мач в запас, като в неделя играят с Майнц 05 и може да си върнат лидерската позиция.

Гостите от Лайпциг доминираха от първата минута и отправиха цели 22 удара по посока на вратата на стража на домакините Грегор Кобел, който се отчете със седем спасявания, включително и дузпа.

Тя беше отсъдена за нарушение на Паскал Стенцел срещу Емил Форсберг. Именно той я изпълни, но Кобел успя да я избие с крак в напречната греда и така да предотврати попадение в своята врата.

Все пак в 67-ата минута гостите стигнаха до победното попадение. Марсел Забицер комбинира с Анхелиньо на левия фланг, а испанецът центрира в наказателното поле, като топката бе отклонена от играч на домакините и попадна на крака на Даниел Олмо на далечната греда, който отбеляза между краката на вратаря.