Голямото дерби на Севиля не излъчи победител (видео)

Отборите на Бетис и Севиля направиха 1:1 в дербито на Севиля от 17-ия кръг на Ла Лига. Сусо откри резултата в 48-ата минута, а Серхио Каналес изравни от дузпа в 53-ата. Тимът на Юлен Лопетеги пропусна възможността да се изравни по точки с третия Реал Сосиедад.

„Зелено-белите“ наложиха териториален превес през първото полувреме и по-често атакуваха вратата на съперника. Набил Фекир и Серхио Каналес направиха пропуските преди почивката. През втората част двата тима набързо си нанесоха по един удар, а гостите от "Рамон Санчес Писхуан" владееха по-често топката. В 48-ата минута Юсеф Ен-Несири стигна до аутлинията и върна топката назад по земя към непокрития Сусо. Испанецът стреля технично от 15 метра в близкия ъгъл и откри резултата. Две минути след попадението домакините получиха дузпа. Лорен Морон изпревари Диего Карлос и испанският защитник препъна нападателя. Серхио Каналес изпълни безупречно дузпата и изравни резултата – 1:1. В 74-ата Баломпие се сдобоха с нова дузпа за нарушение на Акуня срещу Фекир. Френският техничар обаче изпусна дузпата, като вратарят парира неговия удар, а при добавката Фекир стреля неточно.