Кейн и Сон върнаха Тотнъм в топ 3 (видео)

Тотнъм прекъсна серията си от четири поредни мача без успех, след като победи с 3:0 Лийдс на своя стадион в двубой от 17-ия кръг на Премиър лийг. Благодарение на този успех "шпорите" се завърнаха в топ 3 на временното класиране и ще останат там поне до утре. Дуото Хари Кейн - Хюн-Мин Сон отбеляза поредните си попадения. Английският национал откри от дузпа, а след това направи брилянтна асистенция на корееца малко преди почивката. Тоби Алдервейрелд оформи крайния резултат в 50-ата минута.

Жозе Моуриньо направи две промени в състава си. Тоби Алдервейрелд и Стивън Бергвайн стартираха. Серхио Регилон седна на пейката, а Давинсон Санчес не бе в групата. Марсело Биелса очаквано заложи на същите 11, които започнаха при разгрома с 5:0 над Уест Бромич на 29 декември.
Гостите стартираха доста добре и в първия 1/4 час изглеждаха по-опасният отбор на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм". Алиоски и Клих шутираха неточно от добри ситуации, а в 22-рата минута Бамфорд бе изпуснат да стреля с глава от десетина метра, но нападателят на Лийдс прати топката над вратата. Горе-долу по това време Тотнъм пое инициативата и започна да създава положения пред вратата на Мелие. Така се стигна до 27-ата минута, когато именно стражът на гостите не изчисти добре, след което Уинкс намери Бергвайн, който бе повален от Алиоски на самата граница на наказателното поле. Дейвид Кут посочи бялата точка, а ВАР потвърди, че нарушението е вътре. Хари Кейн изпълни дузпата за 1:0.

В следващите минути домакините направиха още няколко пропуска, най-големият от които бе на Бергвайн. Джак Харисън пък нанесе добър изстрел от границата на наказателното поле за Лийдс, но топката профуча над вратата.
Две минути преди почивката Тотнъм удвои аванса си, след като Хари Кейн намери с блестящо подаване Сон, който се вряза между двама бранители и засече до близката греда, вкарвайки стотния си гол с екипа на "шпорите".
В 50-ата минута Тоби Алдервейрелд направи 3:0, след като засече на близката греда центриране на Дейвис от корнер. Мелие не успя да се намеси добре и въпреки че се опита да спаси, топката премина голлинията му. В следващите минути обаче Мелие спаси удари на Бергвайн и Кейн.
В добавеното време Мат Дохърти ядоса Жозе Моуриньо с това, че си изпроси втори жълт картон и бе изгонен, така че ще пропусне следващия мач.