Чехия стана последният четвъртфиналист на СП по хокей на лед за младежи до 20 години (видео)

Чехия

разгроми

Австрия

със

7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

и стана последният четвъртфиналист на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години в Канада.
Възпитаниците на Карел Млейнек имаха огромно превъзходство, като отправиха 61 точни удара в мача. Мартин Ланг се отличи с два гола и асистенция, а Павел Новак добави гол и две асистенции за успеха, който осигури на тима четвъртата позиция в група "Б" с 6 точки.
На четвъртфиналите, обаче, Чехия ще има трудната задача срещу защитаващия титлата си и домакин на надпреварата Канада, който спечели първото място в група "А" с пълен актив от 12 точки след успех с 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) над Финландия.
С два гола за победата на северноамериканците изпъкна капитанът Дилън Козънс.
Поражението пък беше първо за скандинавците, които останаха втори с 9 точки, следвани от Германия с 5 точки и Словакия с 4 точки, които също продължават във фазата на директните елиминации.
САЩ пък заслужи първото място в група "Б" с 9 точки, след като в последната среща от групата победи Швеция с 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) след гол и две асистенции на Тревър Зеграс. Вратарят Спенсър Найт отрази 27 шайби и записа втория си "шътаут" от три мача в турнира.
Русия остана на втората позиция с 8 точки, а шведите завършиха трети със 7.