Цветомир Чернокожев и Левице спечелиха битката за върха в Словакия

Цветомир Чернокожев и Левице прекъснаха своята негативна серия от две поредни загуби в елита на Словакия. Българинът и неговите колеги спечелиха при гостуването си на Списшки Ритиери с 89-85 в мач от 24-ия кръг. Баскетболистите на Михаил Мадзин вече разполагат с 13 победи и 6 поражения, с което отново окупираха еднолично върха в словашкото първенство. Следващата среща за Чернокожев и неговите съотборници ще бъде на 6 януари догодина, когато ще гостуват на Лученец.

Гостите установиха контрол върху събитията на паркета още в началото и в края на първата четвърт се изстреляха с 10 точки напред. Във втората част „патриотите“ държаха инициативата в своите ръце и на голямата почивка се оттеглиха при 47-39. След паузата „жълто-зелените“ направиха аванса си двуцифрен и удържаха победата.

Чернокожев влезе от пейката и остана в игра 20 минути. За това време българският национал се отчете със 7 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка. При стрелбата си тежкото крило бе 1/3 от средна дистанция, 1/2 от тройката и 1/2 от наказателната линия.

Хенри Уейд-Чатман поведе колоната на реализаторите за „патриотите“ с 21 точки, включително и 4 тройки. Борис Бояновски регистрира 20 и 9 борби, Симон Крайчович записа трипъл-дабъл от 15, 14 овладени под двата ринга топки и 13 асистенции. Виктор Юречек вкара 12 точки, Дейвид Абрам има 10.

Марко Стеванович отговори с 21 точки и 4 далечни шута зад дъгата за домакините.