ЦСКА спечели WINBET е-футбол лига 2020 след убедителен успех над Левски

Сборният класически отбор на ЦСКА от 90-те години до днес, управляван от Пламен Димитров, спечели безапелационно WINBET е-футбол лига, електронното първенство по футбол на България за 2020 година.

Във финала, който се състоя в два мача, червените победиха убедително състава на Левски от 90-те години до днес, който беше под контрола на Цветомир Петров. Финалните двубои бяха изиграни на живо в студиото на Sportal TV снощи от 21:00 часа.

Вечното дерби беше най-логичният и най-справедливият завършек на турнира, имайки предвид, че то противопостави двата тима, които завършиха на върха в крайното класиране във финалната групова фаза с 14-те най-силни участници в WINBET е-футбол лига.

Първият финален мач стартира с ранен гол за ЦСКА, отбелязан от Стоичков в 5-ата минута. Въпреки че Левски имаше надмощие във владението на топката и броя удари към вратата на съперника, Пламен Димитров демонстрира изключителна ефективност и до края на първото полувреме реализира още 2 попадения чрез Бербатов (24 мин.) и Пенев (45+1 мин.). До края на мача Цветомир Петров успя да върне само един гол чрез Родригес (75 мин.).

Вторият финален мач беше далеч по-резултатен и беше спечелен от ЦСКА с внушителния резултат 7:3. Червените убиха надеждата на съперника си да направи обрат и да спечели титлата в WINBET е-футбол лига 2020, повеждайки с 5:0 с попадения на Бербатов (11, 42, 56 мин.) и Стоичков (26, 33 мин.). Левски върна 2 попадения чрез Дембеле (60 мин.) и Еромоигбе (79 мин.), но Бербатов се разписа още веднъж във вратата на съперника в 83-ата минута. До края на мача съперниците си вкараха по още един гол чрез Иванов (85 мин.) и Пенев (90+4 мин.).

Трофеите в WINBET е-футбол лига 2020 бяха връчени на призьорите Пламен Димитров и Цветомир Петров от д-р Виктор Кирков, изпълнителен директор на „Спортс Мениджмънт България“, компанията която организира електронното първенство по футбол на България.

Турнирът беше излъчван ексклузивно от Sportal TV по 2 мача всеки ден от 15 октомври до 30 декември.