Ливърпул не намери път към мрежата на Дарлоу (видео)

Ливърпул направи второ поредно равенство. Този път отборът на Юрген Клоп не успя да преодолее Нюкасъл, а срещата на "Сейнт Джеймсис Парк" завърши 0:0. Мърсисайдци създадоха положения през второто полувреме, но вратарят на домакините Карл Дарлоу направи поредица от великолепни спасявания и не позволи топката да се озове в мрежата.

"Червените" остават на първо място в класирането, но имат аванс от само три точки пред втория Манчестър Юнайтед, който е изиграл мач по-малко.

Тимът на Стив Брус започна агресивно двубоя и не даде възможност на домакините да разгърнат играта си. "Свраките" опитваха да притискат съперника и стигнаха и до няколко опасни ситуации пред Алисон.
Вратарят на Ливърпул трябваше да се намесва още в третата минута след удар на Калъм Уилсън. Нападателят на Нюкасъл създаваше доста проблеми на защитата на мърсисайдци. В 13-ата минута той преодоля Филипс и стреля от малък ъгъл, но Фабиньо се намеси решително.
"Червените" бяха поставени под натиск, но когато преодоляваха пресата на съперника, се откриваха пространства. При една ситуация Садио Мане се откъсна и стигна до наказателното поле, но сбърка с подаването. В 25-ата минута отново той проби отляво. Атаката завърши с великолепно подаване на Джеймс Милнър към Александър-Арнолд. Бранителят стреля от въздуха, но ударът не затрудни Дарлоу.
Във втората част на полувремето Ливърпул вдигна нивото и постепенно пренесе играта в полето на съперника. Мохамед Салах имаше отличен шанс да открие резултата, но вратарят на "свраките" направи блестящо спасяване. На два пъти гостите не успяха да стигнат до завършващ удар, след като атаките стигнаха до наказателното поле. Дарлоу опази вратата си и в самия край на първата част, когато се справи отлично след удар с глава на Фирмино.
След почивката тимът на Клоп имаше по-голям контрол върху събитията на терена и създаде достатъчно положения. Гол обаче не падаше. Удар на Мане с глава мина покрай вратата. Салах пропусна отлична възможност в 67-ата минута. Той бе изведен от Фирмино, но стреля неточно и пропиля прекрасен шанс.
Малко по-късно Фирмино бе изпуснат от защитата след ъглов удар, изпълнен от Робъртсън. Бразилецът стреля с глава, като и този път топката не намери целта. Рикошет пък за малко да изведе Салах само срещу вратаря, но Фернандес се намеси в точния момент и успя да избие топката пред крака на египтянина.
В 73-ата минута Тиаго се появи на терена, след като замени Милнър. Халфът не бе играл в официален мач от 17 октомври. С наближаването на края на двубоя натискът на гостите се увеличаваше, но Нюкасъл можеше да поведе в 78-ата минута. Удар с глава на Кларк бе отразен от Алисон.
Отговорът на мърсисайдци бе бърза атака, при която Шер изби топката от голлинията. След центриране на Александър-Арнолд вратарят отклони топката, тя се удари в Мане, но преди той да успее да успее да я насочи към мрежата бранителят на Нюкасъл се намеси и изчисти.
Следващата възможност бе пропусната от Вайналдум. Той бе изведен зад защитата, но вместо да стреля реши да подава. Опитът му да намери Мане бе неточен шансът бе опропастен. Добри изяви на вратаря на домакините продължиха и малко преди края той отрази удар с глава на Фирмино, а след това стигна до топката преди Салах да може да стреля.

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 0:0