Атлетико се справи с Хетафе по любимия си начин (видео)

Водачът в подреждането на испанската Ла Лига Атлетико Мадрид надви с 1:0 като домакин една от любимите си жертви в последните години Хетафе в мач от 16-ия кръг. Играчите на Диего Симеоне стигнаха до победата по любимия си и типичен за тима начин - с един отбелязан гол, достатъчно стабилна игра в защита и без да влагат максимални усилия в преследване на нов гол през втората част. Автор на попадението стана Луис Суарес в 20-ата минута, като той порази целта с глава след асистенция на белгиеца Яник Ферейра-Караско. Двубоят пък бе под №500 за Симеоне като старши треньор на Атлети.

Така Атлетико остава на първо място в класирането с вече 35 точки от 14 изиграни мача. Тази вечер преследвачът Реал Мадрид гостува на Елче и при победа ще се изравни по точки със съгражданите си, но "лос бланкос" ще са и с две срещи повече. Хетафе пък заема 14-а позиция в класирането със 17 точки.
Още в третата минута Суарес застраши вратата на Хетафе, но ударът му с глава бе неточен. В 14-ата минута пък сантиметри разделиха Тома Льомар от гол за "дюшекчиите". Французинът опита да изненада стража на Хетафе Рубен Янес с удар от малък ъгъл и на практика успя, но топката срещна левия страничен стъл.
Стигна се до 20-ата минута, когато Яник Ферейра-Караско центрира след изпълнение на фаул и Суарес с техничен удар с глава изпрати топката във вратата - 1:0 за Атлетико. В тази ситуация имаше футболисти на "лос колчонерос" в положение на засада, но Суарес не бе сред тях и попадението бе зачетено, като то бе осмо за бившата звезда на Аякс, Ливърпул и Барселона от началото на сезона в Ла Лига.
В 26-ата минута уругваецът беше близо до втори гол в мача, но не му достигна точност, а в 34-ата минута гостите пропиляха златен шанс за 1:1. Анхел Родригес бе изпуснат от отбраната на домакините и от съвсем близко разстояние имаше възможност да стреля с глава, но ударът му се получи слаб и удобен за Ян Облак. Секунди по-късно Атлетико отново оцеля - след не по-малък пропуск на Шабиел Ечейта, който от много добра позиция до точката за изпълнение на дузпа стреля в аут.
Второто полувреме бихме могли да определим като доста скучно, като в него играчите на Диего Симеоне не застрашиха нито веднъж сериозно противниковата врата буквално до последните секунди. Гостите обаче също не сътвориха нищо по-запомнящо се пред вратата на словенската "стена" на "дюшекчиите" Ян Облак. В 58-ата минута Облак спаси без особени трудности удар с глава на Хайме Мата. В 86-ата минута пък гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар от много опасна за Атлетико позиция, но резервата Енес Юнал стреля по разочароващ начин и не уцели вратата, пазена от Облак. Едва в добавеното време пред домакините се откри реален шанс за гол след почивката, но Анхел Корея не успя да отиграе ситуацията максимално добре. Това обаче не промени нищо и Атлетико прибави три ценни точки по пътя към запазване на лидерската си позиция в подреждането.